Affiliate marketing ile para kazanmak

Evde çalışarak internetten para kazanmak çok kişi tarafından arzulanan bir durumdur. İnternet girişimciler için çeşitli fırsatlar sunuyor olmasına rağmen başarı oranı oldukça düşüktür. İnternetten düzenli bir kazanç için temeli olan ve sistemli bir yöntem seçilmelidir. Biz affiliate marketing sisteminin başarı oranı çok yüksek bir yöntem olduğunu savunuyoruz. Bu sistemi kullanarak internetten para kazanmak isteyen girişimcilerin başarısı inanılmaz derecede yüksektir.

Tam olarak bir kazanç sistemi olmasının yanında, aynı zamanda bir pazarlama yöntemi olan affiliate marketing ile para kazanan kişilerin sayısı her geçen gün katlanıyor. Sistem belirli platformlar üzerinden tamamen internet üzerinden yürütülüyor ve bir risk taşımıyor. Çok kısa sürede ve yüksek miktarda internetten para kazanma şansı sunan bu sistem ülkemizde yeni kullanılmaya başlandı diyebiliriz.

Aslında temeli çok eskiye dayanan bu sistemin internet reklamcılığının gelişmesiyle birlikte alanı da genişliyor. Kısacası bu sistemi kullanarak internetten para kazanmak için oldukça fazla alan bulunuyor. Google, Facebook, Twitter gibi popüler siteler üzerinden bu sistem ile kazanç sağlamak en iyi yollardan birisidir. Her bir alan için belirlenmiş olan reklam stretejileri uygulanarak para kazanabilirsiniz. Bunun yanında site veya blog oluşturarak bu işi yapabilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın yolları içinde oldukça büyük bir yer kaplayan affiliate marketing özellikle Amerika gibi gelişmiş ülkelerde ilk olarak kullanılmaya başlanmış ve sonra tüm ülkelere yayılmaya başlanmıştır. Kolay para kazanma vaatleri yerine temelinde ticaret olan bir kazanç planı sunan bu sistemin yaygın kullanılmasının başlıca sebebi güvenilir bir alt yapıya sahip olmasıdır.

Bundan sadece 6 yıl öncesine kadar affiliate marketing için Türkçe kaynak bile bulmak çok zorken, şimdi her türlü ayrıntıya ulaşmanız mümkün. Aslında işin bu derece yaygınlaşması yeni başlayacak olanlar için rekabet acısından biraz kötü oldu. Bahsettiğim 2008 yılında bu işe başlayan arkadaşlar artık işin piri oldu ve bugüne kadar kazandıkları ile kendi işlerini kurdular. Artık bunlarla rekabet etmeniz sizi biraz daha zorlayacak, ancak sektör geniş olduğu için doyum noktasına gelmesi imkansız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s