Youtube’dan nasıl para kazanılır?

Youtube ile Adsense aynı çatı altında birleştiğinden bu yana pek çok girişimci bu fırsatı nakit paraya çevirmeyi başardı. Youtube kanalına entegre edeceğiniz Adsense hesabı sayesinde yayınladığınız videoların izlenme oranına göre internetten para kazanma şansı elde edersiniz. Günümüzde çeşitli fikirler ile bu girişimi hayata geçiren yerli ve yabancı oldukça fazla girişimci bulunuyor.

Son zamanlarda Youtube üzerinden video izleme fırsatınız olduysa, farklı bireyler tarafından açılan ve genelde enteresan bilgilerin veya enlerin paylaşıldığı kanallar mutlaka gözünüze çarpmış olmalı. Bu girişimcilerin zamanla yüzlerce, hatta binlerce video eklediğini ve bunların her birinin milyonlarca defa izlenme ihtimali olduğunu göz önüne aldığımızda, Adsense gibi dünyanın en güvenilir reklam şirketi ile yapılan bu girişimler çok mantıklı ve kazançlı gözüküyor.

Burada önemli olan videoların telif hakkının size ait olması, yani özgün videolar yayınlamak ve tabii ki insanların ilgisini çekmeyi becerebilmektir. Tüm bu koşullar yerine getirildiği takdirde, YouTube ve Adsense iş birliği ile yürüteceğiniz internetten para kazanma girişimi başarılı olacaktır. Youtube üzerinden video yayınlayarak reklamlardan kazanç elde etmeyi hedefleyenler genelde ekip olarak çalışmayı tercih ediyor ve ilgi çekici yayınlar paylaşmayı kendilerine hedef olarak belirliyorlar.

NE KADAR KAZANILIR?

Şimdi hesaplayalım;

Kısaca şöyle bir hesap yaparsak; 3-4 kişilik ekip olarak çalışan bir grup girişimci, günde ortalama 2 tane video yayınlarsa, bu 1 yılda toplamda 500-600 video anlamına gelir. Bunların her biri 2-3 milyon kişi tarafından izlenmiş bile olsa, milyarlarca insana ulaşmış ve bunlara reklam izletmiş veya tıklatmış olursunuz. Doğal olarak bu kadar reklam yayını size ciddi para kazandırır. Bu yüzden yürütülen bu tür internetten para kazanma girişimlerini hafife alanların bir daha düşünmelerini tavsiye ederim.

Eğer ben ekip olarak değil de bireysel olarak böyle bir projeye imza atmak istiyorum diyorsanız, sırtınıza daha fazla iş yükü biner, ancak tüm para sizin cebinize girer.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s