Blog yazarak nasıl para kazanılır?

Başlığını duyan konuyu merak ediyordur. Çünkü herkes bedava olan ve kazandıran şeyleri çok sever. Ben size şimdi bu mükemmel sistemi aşamalar halinde anlatacağım, eğer aşamalı yaparsanız kazanırsınız. Öncelikle aşamalara başlamadan blog sitelerini ve sistemlerini anlatalım. Bu sistemler genelde WordPress denilen içerik yönetim sisteminden esinlenerek yapılmıştır. Siteler sade ve kullanımları basittir. Siteler çok çabuk ziyaretçi alır. Kendinizi dediklerimi yaptığınızda Google’da ilk sırada bulmamak içten bile değil.

Şimdi geçelim blog yazarak para kazanma işine:

Öncelikle bu sistemler hakkında biraz bilgi edinin. Biraz bilgilendirdim ama daha fazla bilgi toplayın çünkü bu kadar yetmez, bunlarla ilgili terimleri araştırın. Ardından blogcu.com adresine girip ziyaretçi alacağını düşündüğünüz mantıklı ve insani değerlere saygılı bir site kurun.

Ardından sitenizi Google’a ekleyin. İçeriğinizi daha önceki ‘yazarak para kazanmak’ makalesini okuyarak düzenleyin. Üyelerinize özen gösterin, sitenizi domaine göre öğretmen ve öğrencilerinizin odak noktası yapın. Konularınızın başlığı ile içeriği iyi olsun. Etiketlere dikkat edin.

Yaptınız mı? Şimdi blog yazarak para kazanma zamanı. Bu tür sitelere kolay kolay reklam vermezler. Bu yüzden sitenize 500 – 1000 kişi girene kadar reklam almayın.

Yazarak Para Kazanmak adlı makalede 3-4 webmaster sitesi vardı. O sitelere sitenize reklam aldığınızı bildirin veya nette bir sürü reklam şirketleri var, araştırdığınızda bulabilirsiniz fakat ben size yineden 2 reklam sitesi tanıtıyım.

Önerdiğim Reklam Şirketleri:

Google Adsense: Ben bu reklam şirketini para makinesi diye tanımlıyorum. Google Adsense Adında anlaşıldığı gibi Google servisidir. Milyonlarca dolar ödeme yapmış ve çok kazandıran bir sistemdir. Amerika’da merkezli olup ödemeyi bankalara gerçekleştiriyor.

Gittigidiyor Reklam Şirketi: Sahibi bir Türk’tür. Ödemeler garantilidir ve aynı şekilde milyonlarca Türk Lirası ödeme yapmıştır. Blog yazarak para kazanmak için oldukça iyi fırsatlar sunan bu sitelerden de reklam alabilirsiniz. Reklam ödemeleri tık başı 0.03 veya 5 dolar arasında değişir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s